نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تنظیمات کدینگ انجمن وی بلتاین شما کدام گزینه است؟

رأی دهندگان
3. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • windows-1256

1 33.33%
  • utf-8

2 66.67%
  • نمی دانم

0 0%
  • هیج کدام

1 33.33%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: کدامیک از کدینگهای فارسی سازها مناسب تر است؟(utf-8- یا -windows-1256)

سپاس ها
    14
    سپاس شده 0 در 0 پست

پیش فرض کدامیک از کدینگهای فارسی سازها مناسب تر است؟(utf-8- یا -windows-1256)

کدامیک از کدینگهای فارسی سازها مناسب تر است؟(utf-8- یا -windows-1256)
    تصور می کنم دلیل از کار افتادن بخش جستجوی انجمن ها بعد از ارتقاء به نسخه چهار ، تفاوت کدینگ ها می باشد یعنی به جای انجمن روی اینکه کدینگ
    windows-1256
    تنظیم شده باشد ، روی کدینگ
    windows-1256
    تنظیم شده است الان من دو انجمن دارم که در بخش تنظیمات زبان یکی کدینگ آن روی
    utf-8
    تنظیم شده است و دیگری تنظیمات زبان آن روی
    windows-1256
    تنظیم شده است ، برای ارتقاء انجمنهایی که روی utf-8 تنظیم شده اند چه باید کرد؟

سوال یکم:
    اگر بخواهم هر دو انجمن را به نسخه چهار ارتقاء دهم، چکاری انجام دهم که به علت اختلاف کدینگ ، بخش جست و جو انجمن از کار نیفتد (البته اختلاف کدینگ ظاهراً منجر به اختلاف در نمایش فونت های سایت و بهم ریختن ظاهر انجمن هم می شود)

سوال دوم:
    کدامیک از این کدینگ ها بهتر هستند و اصولاً دلیل اختلاف این کدینگ ها چیست؟ و مزایای و معایب شان کدام است؟

سوال سوم
    کاربران انجمنهای من غالباً به زبان عربی آشنایی دارند و لذا می توانم بطور کلی [برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید] و [برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید] عربی در انجمن نصب کنم و فارسی را کاملاً گنار بگذارم و کاربران پست های خود را که به زبان فارسی است در انجمنی با قالب عربی ارسال نمایند با این توضیح ، بهترین انتخاب برای من چیست؟ (یعنی قالب عربی یا فارسی برای من چندان تفاوتی ندارد)

سوال چهارم:
    آیا این مسأله اختلاف کدینگ باعث می شود که من از بعضی فارسی سازها نتوانم استفاده کنم؟

سوال پنجم:
    در حال حاضر و با وجود چندصد پست ارسالی در انجمن امکان تغییر کدینگ انجمن وجود دارد؟ یا طبق همان کدینگی که از ابتدا تنظیم شده بود باید ادامه دهیم؟

سوال ششم:
    چگونه می توان فهمید سایر انجمنهای معروف مثل پرشین تولز از کدامیک از انواع کدینگ استفاده می کنند؟
    ویرایش توسط 404 : 05-29-2012 در ساعت 05:46

سپاس ها
    3,278
    سپاس شده 22,478 در 9,390 پست

پیش فرض پاسخ : کدامیک از کدینگهای فارسی سازها مناسب تر است؟(utf-8- یا -windows-1256)

utf-8 بصورت استاندارد در همه ویندوز ها برای فارسی هست
    اول
    http://www.vbskin.ir/forums/thread6726.html
    دوم
    زبان نوشتاری بهتره روی utf نباشه در دیتابیس ، چون رکورد زیادی ثبت می کنه و حجم میره بالا
    سوم
    شما یک زبان عربی هم نصب کن روی سایتت
    استایل فارسی و عربی چون باید راست چین بشن هیچ فرقی با هم ندارن و میتونن از دو زبان فارسی و عربی بخونن
    چهارم
    در قسمت 3 توضیح دادم
    پنجم
    باید همان را ادامه بدید ، امکان تغییر هست ولی هم کار زمان بری هست و هم فشار زیادی به دیتابیس میاد و هم ممکنه کاراکتر ها تغییر کنه در بعضی جاها
    ششم
    همه بصورت استاندارد از همین utf دارن استفاده می کنن چون فارسی به این صورت تعریف شده منتها اگر منظور شما زبان نوشتاری دیتابیس هست ، راهی نداره که متوجه بشید
    دوستان و همکاران عزیز
    در پیغام خصوصی به سوالات و موارد شما پاسخ داده نخواهد شد
    مگر انهایی که کار طراحی دارند
    لطفا مزاحم نشوید و در سایت مطرح بکنید

در روزگاری که لبخند آدمها بخاطر شکست توست ، برخیز تا بگریند آدمها ( کوروش کبیر )

ساعات تماس : 10 & 14 - 18 & 23
    09386942162
    vbsaz.ir@gmail.com

3. 2 کاربر از پست مفید mr.bahram سپاس کرده اند .

404 (05-26-2012), princo (05-27-2012)

سپاس ها
    14
    سپاس شده 0 در 0 پست

پیش فرض اکثر وی بلتاینهای فارسی نسخه4 برخلاف انجمنهای عربی زبان سرچشان از کار افتاده؟

اکثر وی بلتاینهای فارسی نسخه4 برخلاف انجمنهای عربی زبان سرچشان از کار افتاده؟
    اگر به لینک زیر مراجعه نمایید
    [برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید]
    در آن نوشته است که تاکنون برای حل مشکل جستجوی فارسی در وی بلتاین نسخه 4 راه حلی از سوی شرکت وی بلتان ارائه نشده است و تنها راه حل موجود هم که در سایت زیر آمده است:
    همانطور که کاربران آن سایت گفته اند و خود من هم بطور عملی در انجمنهایی که این روش را استفاده کرده اند ، آزمایش کرده ام ، تنها برای کلمات با بیشتر از شش حرف مفید واقع می شود و در کلمات کمتر از شش حرف سرچ کلمات فارسی کار نمی کند
    ولی در هیچکدام از سایتهای عربی وی بلتاین نسخه چهار ، هیچ مشکلی با بخش جستجو وجود ندارد بطور مثال به سایتهای عربی وی بلتاین4 زیر توجه کنید:

فکر می کنم دلیل این مسأله تنظیم سایتهای عربی روی
    windows-1256
    می باشد که باعث شده تمام انجمنهای عربی وی بلتاین نسخه چهار بخش جستجوی آنها بدون مشکل کار کند زیرا همانطور که در لینک زیر در انجمن وی بلتاین آمده است
    ظاهراً شرکت وی بلتاین برنامه ای برای ساپورت
    utf-8
    ندارد بنابراین بهتر نیست که انجمنهای ایرانی نیز تنظیمات خود را روی
    windows-1256
    قرار دهند؟ (البته ظاهراً این مسأله در موتورهای جستجو باعث اشکال می شود زیرا سرچهای فارسی در موتورهای جستجو با utf-8 صورت می گیرد)
    با مروری بر راه حلهای ارائه شده برای راه اندازی بخش سرچ فارسی در وی بلتاین نسخه چهار که در انجمنهای ایرانی ذکر شده است می بینیم ، همیشه تعدادی از کاربران اظهار داشته اند بعد از انجام دستورالعمل ها، همچنان بخش سرچ از کار افتاده است (یعنی روش ساده و بی مشکلی نیست جدا از این مسأله که اصلاً برای کلمات کمتر از شش حرف ، کار نخواهد کرد)

در نهایت سؤال من این است که تعویض سیستم انجمنم را از سیستم فعلی utf-8 به
    windows-1256
    توصیه می کنید یا خیر؟ چرا؟
    و سؤال بعدی آیا این تعویض سیستم از نظر فنی امکان پذیر می باشد؟

انجمنهای عرب زبان بجای فارسی ساز ما از عربی ساز خودشان استفاده می کنند که شاید بتوان از سایتهای زیر دریافت کرد:
    ویرایش توسط 404 : 05-29-2012 در ساعت 05:49

سپاس ها
    884
    سپاس شده 242 در 127 پست

پیش فرض پاسخ : کدامیک از کدینگهای فارسی سازها مناسب تر است؟(utf-8- یا -windows-1256)

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.bahram نمایش پست ها
    زبان نوشتاری بهتره روی utf نباشه در دیتابیس ، چون رکورد زیادی ثبت می کنه و حجم میره بالا

الله

سلام

خوب اگر روی utf نباشه برای ورژن 4 که مشکل سرچ وجود داره .
    بهتره برای دیتابیس روی چه کدینگی باشه که فشارم نیاره به دیتابیس ؟

[برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید][برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید]

Choose the best

مجموعه تالارهای خانواده کوچ توسط

در سال 1389 آماده سازی و راه اندازی شده است.

6. کاربر روبرو از پست مفید princo سپاس کرده است .

404 (05-27-2012)

سپاس ها
    3,278
    سپاس شده 22,478 در 9,390 پست

پیش فرض پاسخ : اکثر وی بلتاینهای فارسی نسخه4 برخلاف انجمنهای عربی زبان سرچشان از کار افتاده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط 404 نمایش پست ها
    اکثر وی بلتاینهای فارسی نسخه4 برخلاف انجمنهای عربی زبان سرچشان از کار افتاده؟
    اگر به لینک زیر مراجعه نمایید
    در آن نوشته است که تاکنون برای حل مشکل جستجوی فارسی در وی بلتاین نسخه 4 راه حلی از سوی شرکت وی بلتان ارائه نشده است و تنها راه حل موجود هم که در سایت زیر آمده است:
    تنها برای کلمات با بیشتر از شش حرف مفید واقع می شود و در کلمات کمتر از شش حرف سرچ کار نمی کند
    ولی در هیچکدام از سایتهای عربی وی بلتاین ، هیچ مشکلی با بخش جستجو وجود ندارد بطور مثال به سایتهای عربی وی بلتاین زیر توجه کنید:

البته برخی سایتهای وی بلتاین فارسی نسخه چهار نیز ظاهراً مشکلی با جستجوی فارسی ندارند مثل پرشین تولز یا پی سی ورلد (آیا این مسأله بخاطر این است که این انجمنها از تنظیم روی windows-1256 به جای utf-8 استفاده می کنند؟)
    من فکر می کنم دلیل این مسأله تنظیم سایتهای عربی روی
    windows-1256
    می باشد که باعث شده تمام انجمنهای عربی وی بلتاین بخش جستجوی آنها بدون مشکل کار کند زیرا همانطور که در لینک زیر در انجمن وی بلتاین آمده است
    ظاهراً شرکت وی بلتاین برنامه ای برای ساپورت
    utf-8
    ندارد بنابراین بهتر نیست که انجمنهای ایرانی نیز تنظیمات خود را روی
    windows-1256
    قرار دهند؟ (البته ظاهراً این مسأله در موتورهای جستجو باعث اشکال می شود زیرا سرچهای فارسی در موتورهای جستجو با utf-8 صورت می گیرد)
    با مروری بر راه حلهای ارائه شده برای راه اندازی بخش سرچ فارسی در وی بلتاین نسخه چهار که در انجمنهای ایرانی ذکر شده است می بینیم ، همیشه تعدادی از کاربران اظهار داشته اند بعد از انجام دستورالعمل ها، همچنان بخش سرچ از کار افتاده است (یعنی روش ساده و بی مشکلی نیست)
    آیا به نظر شما این نظریات من صحیح است؟( این مطالب را با سرچ بدست آوردم و نمی دانم این نظریه صحیح است یا خیر؟)
    در نهایت سؤال من این است که تعویض سیستم انجمنم را از سیستم فعلی utf-8 به
    windows-1256
    توصیه می کنید یا خیر؟ چرا؟
    و سؤال بعدی آیا این تعویض سیستم از نظر فنی امکان پذیر می باشد؟
    اگر سیستم انجمن روی utf-8 باشد، آیا برای کاربران عرب زبان با کیبود و ویندوز عربی ، عضویت و فعالیت در انجمن من ایجاد اشکال خواهد کرد یا تفاوتی برای آنها احساس نخواهد شد؟
    چون آنها احتمالاً از بجای فارسی ساز ما از عربی ساز خودشان استفاده می کنند که شاید بتوان از سایتهای زیر دریافت کرد:
    دوست عزیز من فکر می کنم شما موارد رو کلا اشتباه متوجه شدید
    در خصوص اون لینک اموزشی رفع مشکل ، در همان پست اول براتون قرار دادم که میتونستید مطالعه کنید
    در مورد utf و win این زبان فارسی سازی هست نه زبان نوشتاری دیتابیس ، زبان نوشتاری دیتابیس روی latin باشه حجم کمتری میگیره و به نظر من استاندارد هست
    حالا در خصوص سایت های عرب زبان که میخواهند محتویات سایت را ببیند باید روی win باشه تا نسبت به مرورگر انها درست نمایش بده ولی اگر انگلیسی باشه و بخوان بصورت عربی پست ارسال داشته باشن نیز مشکلی براشون پیش نمیاد ، میتونید یک انجمن نصب کنید و تست بزنید

---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 19:16 ----------

نقل قول نوشته اصلی توسط princo نمایش پست ها
    الله

سلام

خوب اگر روی utf نباشه برای ورژن 4 که مشکل سرچ وجود داره .
    بهتره برای دیتابیس روی چه کدینگی باشه که فشارم نیاره به دیتابیس ؟
    بهتره روی latin1_swedish_ci باشه
    دوستان و همکاران عزیز
    در پیغام خصوصی به سوالات و موارد شما پاسخ داده نخواهد شد
    مگر انهایی که کار طراحی دارند
    لطفا مزاحم نشوید و در سایت مطرح بکنید

در روزگاری که لبخند آدمها بخاطر شکست توست ، برخیز تا بگریند آدمها ( کوروش کبیر )

ساعات تماس : 10 & 14 - 18 & 23
    09386942162
    vbsaz.ir@gmail.com

8. 2 کاربر از پست مفید mr.bahram سپاس کرده اند .

404 (05-28-2012), princo (05-28-2012)

سپاس ها
    14
    سپاس شده 0 در 0 پست

پیش فرض پاسخ : اکثر وی بلتاینهای فارسی نسخه4 برخلاف انجمنهای عربی زبان سرچشان از کار افتاده؟

دوست عزیز من فکر می کنم شما موارد رو کلا اشتباه متوجه شدید
    در خصوص اون لینک اموزشی رفع مشکل ، در همان پست اول براتون قرار دادم که میتونستید مطالعه کنید
    utf-8 بصورت استاندارد در همه ویندوز ها برای فارسی هست
    اول
    http://www.vbskin.ir/forums/thread6726.html

این آموزش رفع مشکل سرچ فارسی دقیقاً همان آموزشی است که در سایت زیر آمده است:

و همانطور که نظرات کاربران سایت بالا نشان می دهد (همانطور امتحان عملی من با انجام سرچ فارسی در سایتهایی که این روش را استفاده کرده بودند نشان داد) این روش برای سرچ فارسی کلمات کمتر از شش حرف جواب نمی دهد

سپاس ها
    14
    سپاس شده 0 در 0 پست

پیش فرض استفاده از سرچ گوگل به جای سرچ اصلی وی بلتاین

استفاده از جستجوگر گوگل به جای سرچ وی بلتاین 4 برای انجمنهایی که قسمتهایی از سایت را روی مهمان بسته باشند فایده ای ندارد
    چون گوگل عملاً نمی تواند فهرست کند زیرا دسترسی گوگل هم مثل مهمان انجمن است حتی اگر تنظیمات به نحوی باشد که مهمانان فقط بتوانند فهرست تاپیک ها را ببینند ولی نتوانند تاپیک را باز کنند با گوگل نمی تواند مطالب را ایندکس و فهرست کند چون دسترسی روبوت گوگل مثل مهمان ثبت نام نکرده در انجمن است
    از طرف دیگه کمی طول می کشد تا مطالب در گوگل بیاد

همانطور که گفتم مشکل اصلی سرچ فارسی ، مشکل یونیکد هست زیرا این جستجوی فارسی یکی از دلایل مشکلش تفاوت تعداد کاراکترها یونیکد هست و در حالت یونیکد تعداد کاراکترها بیشتر میشه در برابر متن عادی انگلیسی برا همین هست که این همه مشکل داریم
    در حالیکه سرچ فارسی در انجمن های وی بلتاین 4 عرب زبان هیچ مشکلی با نسخه 4 وی بلتاین ندارد و براحتی تمام کلمات فارسی یا عربی را می توانید در وی بلتاین 4 عربی سرچ کنید

سوال من هم این بود که انجمنهای عرب زبان نسخه چهار وی بلتاین، هیچ مشکلی با سرچ کلمات فارسی یا عربی ندارند و دلیلش هم این است که از یو تی اف هشت استفاده نمی کنند
    اگر بخواهیم سیستم انجمن خودمان را از یو تی اف هشت تغییر دهیم مشکل سرچ فارسی حل می شود؟
    ویرایش توسط 404 : 05-29-2012 در ساعت 05:50

سپاس ها
    837
    سپاس شده 5,125 در 2,338 پست

من با نظر اقا بهرام موافقم و راهی در حال حاضر وجود نداره البته من تونستم کاری کنم که با نصب و یا اپگرید ویبی به نسخه بالاتر به مشکل انکدینگ برنخورید و به راحتی اپگرید انجام بشه اما بسیار کار میبره یعنی واسه اپگرید باید یه روز زمان بزارید اما ارزش تجربه داشت و موفق هم شدم

شمــاره تمــاس : 09198389479
    021-22602917
    طـراحی انواع وب سایت شرکتی و شخصی
    فروش ویژه سرور مجازی و اختصاصی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع