صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: مشکل در postbit و ایمیل فعال سازی و عنوان کاربری !!!

سپاس ها
    16
    سپاس شده 2 در 1 پست

Icon8 مشکل در postbit و ایمیل فعال سازی و عنوان کاربری !!!

با سلام. برای من یک سری مشکلات در نسخه 3.8.6 بوجود آمده و ابتدا سرچ تو انجمن کردم! ولی چیزی دستگیرم نشد و اون چیزی که مد نظرم بود رو پیدا نکردم برای همین این تاپیک رو ایجاد کردم تا دوستان کمک کنند !

1-مشکل در postbit : وقتی من نوشته ای طولانی رو کپی می کنم تو جعبه ارسال و ارسال می کنم که دارای عکس هم هست postbit که به حالت عمودی گذاشتم جمع میشه و نوشته ها اسکرول افقی می اندازه ! یعنی می خوام کاری کنم postbit قفل بشه و تغییر سایز نده و وقتی نوشته از جایی کپی می کنم به جای اینکه اسکرول بندازه و همینطوری نوشته بره جلو ، وقتی به انتهای صحفه رسید بره خط بعدی و اسکرول ندازه یهنی یک محدودیت تعداد کاراکتر باشه که بعد از اون بره خط بعدی و صحفه رو کش نده و اسکرول نندازه ! امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید.(از [برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید] پیشفرض هم استفاده می کنم)

2-ایمیل فعال سازی : در مورد ایمیل فعال سازی چند تا سوال تو ذهنم است:
    2-1-چرا بعضی سایت ها ایمیل اصلی سایت رو روی اکانت Gmail خودشون قرار می دند و بعضی ها روی ایمیل دامنه خودشون مثلا : [برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید] و [برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید] ، کدوم توصیه میشه ؟ چرا بعضی ها رو جیمیل میندازند ؟
    2-2-وقتی ایمیل فعال سازی ارسال می شه به جای اینکه به پوشه Inbox بره(مثل خیلی از انجمن ها) میره به پوشه Junk !!! چرا اینطوریه و باید کار خاصی کرد که بره تو پوشه Inbox?
    3-2 - چطوری میشه پیغامی که هنگام تکمیل ثبت نام میاد و میگه باید برید تو ایمیل و لینک فعال سازی کلیک کنید تغییر داد و افزود مثلا : پوشه Junk خود را نیز مشاهده کنید.
    2-4- چطور میشه متن و فونتی که برای فعال سازی ایمیل ارسال میشه رو تغییر داد؟
    2-5-من از فارسی ساز پرشین فروم استفاده می کنم آیا لازمه فایل class-mail.php و متن Text/plain رو به Text/html تغییر بدم ؟ این کار چع تاثیری دارد ؟ و الان کدومشون رایج ترند؟

عنوان کاربری : من در قسمت عناوین کاربری چند تا تعریف کردم مثل 0-10 پست عضو جدید و 100 الی 200 پست عضو با سابقه و اینا... ولی الان وقتی وضعیت مدیریت رو نگاه می کنم زیرش زده عضو جدید چون مثلا 5 تا پست زده و همه رو داره با یک روش جمع میکنه ! باید چیکار کنم که بتونه مدیریت و اینا رو از registerd user جدا کنه؟ در ضمن هکی نیست که بشه خیلی راحت عنوان ها رو مشخص کرد؟

امیدوارم که دوستان مخصوصا آقا بهرام جواب سوالات من رو بده و بتونم پاره ای از مشکلاتم رو حل کنم.

با تشکر

سپاس ها
    16
    سپاس شده 2 در 1 پست

پیش فرض پاسخ : مشکل در postbit و ایمیل فعال سازی و عنوان کاربری !!!

یک سوال جا موند !.
    فرق ایمیلی که ما در include/config.php وارد می کنیم با اون ایمیل که در بخش تنظیمات سایت به عنوان ایمیل مدیریت وارد می کنیم در چیست؟ و هر کدام کجا استفاده می شوند؟.
    ویرایش توسط web2web : 09-24-2010 در ساعت 14:29

سپاس ها
    3,278
    سپاس شده 22,485 در 9,396 پست

1 : در حالت طبیعی نباید مشکلی از نظر اسکرول برای نوشته ها باشه یعنی تنها مورد می تونه از تصویرها باشه که بخاطر سایز زیاد باشن ، شما یه [برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید] ساده و درست و نسبت به ورژن وی بی خودت دانلود و روی سایتت نصب بکن ببین مشکل حل میشه یا نه اگر حل شد باید بخش postbit حالا عمودی یا افقی رو برسی بکنی
    2-1 : فرقی توی ایمیل وجود نداره ، یعنی از هرکدام وب مستر بخواد می تونه استفاده بکنه حالا از وب میل می خواد باشه یا از جیمیل و یاهو میل و هات میل و غیره
    2-2 : سه دلیل می تونه داشته باشه
    1 اون ایمیل که در قسمت بالا توضیح دادم توسط سرویس گیرننده ( مثلا هات میل ) بلاک شده باشه و اسپمر شناخته شده باشه که با تغییرش میشه رفع کرد
    2 ای پی سرور بصورت اسپمر شناخته شده باشه که باید به مدیر سرور بگید تا برسی بکنه
    3 عنوان ایمیل بلاگ شده باشه که این خیلی بعید هست
    2-3 : توی جستجوی عبارت ها قسمتی از اون رو سرچ بکنید و بعد وارد بخش بشید و معادلی که می خواید رو قرار بدید
    2-4 : از روش بالا که توضیح دادم
    2-5 : این کار بهترین حالت ارسال ایمیل رو براتون ایجاد میکنه ، من خودم دارم از این فارسی ساز برای وی بی 4 استفاده می کنم که واقعا مشکلات خیلی زیادی در خصوص ارسال ایمیل داره و باید به مرور زمان رفعش بکنم
    اگر خیلی نیاز به ایمیل دارید از فارسی ساز ما که معرفی شده استفاده بکنید ، در خصوص ایمیل بهترین حالت رو داره
    ایمیلی که در کانفیگ قرار میگیره برای دریافت خطا هایی برنامه هست و ایمیلی که در ادمین هست برای راه ارتباطی با سایت
    در خصوص عنوان کاربری توی بخش اموزشی شما بخش گروه هایی کاربری و شناخت انها رو مطالعه بکنید نوشتیم چطور کاری بشه که برای گروه هایی عنوان کاربری تایید نشده خوانده نشه یا بشه
    دوستان و همکاران عزیز
    در پیغام خصوصی به سوالات و موارد شما پاسخ داده نخواهد شد
    مگر انهایی که کار طراحی دارند
    لطفا مزاحم نشوید و در سایت مطرح بکنید

در روزگاری که لبخند آدمها بخاطر شکست توست ، برخیز تا بگریند آدمها ( کوروش کبیر )

ساعات تماس : 10 & 14 - 18 & 23
    09386942162
    vbsaz.ir@gmail.com

4. کاربر روبرو از پست مفید mr.bahram سپاس کرده است .

web2web (09-24-2010)

سپاس ها
    16
    سپاس شده 2 در 1 پست

خیلی ممنونم از پاسخگویی شما.بسیاری از ابهامات برطرف شد.
    مشکل اسکرول از عکس ها بود و یک Image resizer نیاز است . توی سایت گشتم برای نسخه های 3.6.x بود و برای 3.8.6 نبود ، یکی از همین هک ها برای نسخه 3.6 رو روی 3.8 نصب کردم و مشکلی نبود ولی زبانش انگلیسی نبود و هلندی بود !. شما اگر یک image resizer ساده و کارآمد برای 3.8.6 لینک بدید ممنون میشم.
    دو تا مشکل کوچیک دیگه بود :
    1-آواتار به صورت پیشفرض برای همه انداز ه حداکثر 80*80 داره ، حالا بخوام این اندازه رو تغییر بدم و زیاد کنم از کدوم قسمت اقدام کنم؟ (گشتم نبود !)
    2-حجم پیوست ها رو برای کاربران عادی یا register از کجا تغییر بدم که مثلا بیشتر از 2 مگ اجازه پیوست نداشته باشند ؟ یک قسمت دیدم باید به بیت یا بایت حجم رو وارد می کردیم 2 مگ به بایت چقدر میشه ؟ 20000 بایت؟(امان از ریاضی)

با تشکر مجدد
    ویرایش توسط web2web : 09-24-2010 در ساعت 15:51 دلیل: دو پست شبیه هم

سپاس ها
    3,278

چیزی که زیاد هست برای ورژن 3.8 همین ریسایزر تصویر هست ، بخش هک ها رو نگاه بنکنید پیدا می کنید
    مورد 1 و 2 از طریق گروه کاربری میشه
    توی اونجا بخش اواتار و فایل پیوست مشخصه
    دوستان و همکاران عزیز

در روزگاری که لبخند آدمها بخاطر شکست توست ، برخیز تا بگریند آدمها ( کوروش کبیر )

09386942162
    vbsaz.ir@gmail.com

7. کاربر روبرو از پست مفید mr.bahram سپاس کرده است .

web2web (09-24-2010)

سپاس ها
    16
    سپاس شده 2 در 1 پست

به کمک Mr.bahram تمام مشکلاتم در ویبولتن حل شده و فقط یک مورد مونده که امیدوارم آخریش باشه .!
    وقتی در خود وی بولتن شاخه و بخش هایی ایجاد می کنی توی صحفه اول میاد که توی یک سطر با توجه به طول عنوان ها متفاوته که ممکن که عنوان بخش ها طولانی باشه و تو هر سطر یک عنوان بخش جا بگیره شاید 5 تا عنوان بخش هم جا بگیره ! به شکل زیر نگاه کنید ! که مثلا 4 تا عنوان بخش جای گرفته که با کادر قرمز مشخص کردم.
    [برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید]

در شکل بالا (باید روی لینک کلیک کنید تا نمایش داده بشه) می بینید که توی یک سطر 4 تا عنوان جا داده شه است ، حالا من می خوام مثل شکل زیر توی هر سطر 2 تا عنوان بخش بیشتر جا نگیره و بقیه بره توی سطر بعدی ، یعنی ستون 2 تا باشه در شکل بالا 4 تا ستونه و شکل زیر 2 تا ستون که که توی هر سطر 2تا2تا جا گرفته من می خوام مثل شکل زیر بشه باید چیکار کنم و نیاز به هک است یا تو تنظیمات ؟ با تشکر

ویرایش توسط web2web : 09-24-2010 در ساعت 17:25 دلیل: اضافه کردن لینک عکس ها

سپاس ها
    3,278

این یه نمونه از هک هست

اگر کار نکرد برای ورژن 3 رو استفاده بکنید
    دوستان و همکاران عزیز

09386942162
    vbsaz.ir@gmail.com

10. کاربر روبرو از پست مفید mr.bahram سپاس کرده است .

web2web (09-24-2010)

سپاس ها
    16
    سپاس شده 2 در 1 پست

آقا بهرام یه دونه ای !
    برای تغییر فونت پیشفرض و اضافه کردن سایز جدید باید توی کدوم قسمت استایل تغییر ایجاد کنیم؟ می خوام فونت و قلم پیشفرض توی پست سریع و ارسال پاسخو ایجاد تاپیک تغییر کنه و بشه tahoma با سایز 1.5 مثل اکثر انجمن ها که نه خیلی بزرگ بشه و نه خیلی کوچیک ! می خوام هم سایز 1.5 اضافه بشه و هم فونت و قلم پیشفرض باکس های متن تغییر کنه و بشه tahoma-1.5 size

سپاس ها
    3,278

تنظیمات استایل برای ورژن 3 میشه
    وارد بشید اونجا مشخصه
    توضیح بیشتری هم خواستید سرچ بکنید تغییر فونت استایل اموزش روپیدا می کنید
    دوستان و همکاران عزیز

09386942162
    vbsaz.ir@gmail.com

13. 2 کاربر از پست مفید mr.bahram سپاس کرده اند .

princo (12-29-2010), web2web (09-24-2010)

سپاس ها
    16
    سپاس شده 2 در 1 پست

من خودم رفتم توی تنظیمات استایل ها و اندازه قلم رو تغییر دادم و تقریبا به اون چیزی که می خواستم رسیدم ولی مثلا بعضی جاها اندازه قلم رو تغییر میدادم نوشته های postbit و تغییر می کرد چند تا قسمت است که چون من تعریفش رو نمی دونم شما هر کدوم رو توضیح بده تا بفهمیم کدوم اندازه قلم برای Postbit و کدوم برای نوشته های دیفالت و کدوم برای تیتر ها هست :
    پیکره (استایل سفارشی شده .) :(مربوط به کدوم قسمت میشه؟)
    <td>, <th>, <p>, <li> (استایل سفارشی شده .)مربوط به کدوم قسمت میشه؟)
    Category Strips (استایل سفارشی شده .):مربوط به کدوم قسمت میشه؟)
    Table Header (استایل سفارشی شده .):مربوط به کدوم قسمت میشه؟)
    WYSIWYG Editor (Should usually be the same as : WYSIWYG Editor (Should usually be the same as : مربوط به کدوم قسمت میشه؟)
    Input Fields (استایل سفارشی شده .):مربوط به کدوم قسمت میشه؟
    <انتخاب> تنظیمات (استایل سفارشی شده .) : مربوط به کدوم قسمت میشه؟

اگر مختصر بگید هر کدوم مربوط به کدوم قسمت میشه ، کمک بزرگی می کنید . باتشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)