مقدمه ای بر وب،نفوذگران و هکرها

امروزه تعداد سایتهای وب و برنامه های کاربردی آنها به سرعت در حال افزایش است . احتمالا هیچکس پیش بینی نمیکرد که روزی این وضعیت پیش بیاید .در حال حاضر بسیاری از صنایع و حرفه ها از اینتترنت استفاده میکنند و تا حدودی هم جنبه شخصی پیدا کرده است .

در این میان افرادی سود جو با معلوماتی که شاید یک مهندس کامپیوتر یا افرادی که با شبکه سر و کار دارند به ندرت اطلاعاتی در مورد این اطلاعات دارند ، وجود دارند که همراه با پیشرفت علم کامپیوتر آنان نیز پیشرفتهای چشم گیر و البته به روزی در این زمینه دارند . بستر وب زمینه و بستر خوبی برای فعالیت نفوذگران و سود جویان به شمار میرود . البته این نفوذگران یا به اصطلاح خودمانی تر هکرها (hacker) هر چنر در برخی موارد باعث بروز مشکلاتی می شوند اما نمیتوان تلاش آنها را در گسترش و پیشرفت اینترنت و وب در نظر نگرفت .

اینجانب به عنوان یک عضو کوچک از خانواده بزرگ و گسترده امنیت و شبکه در صدد گرد آوری و تالیف اطلاعاتی در زمینه افزایش آگاهی متخصصین ، مدیران وب سایتها و شبکه ها هستم و سعی میکنم آنان را با اصول فنی حملاتی که امنیت یک وب سایت و شبکه را تهدید می کند آشنا سازم .(گرچه اساتید و مدیران وب سایتها استاد بنده هستند ).

بنده در این وب سایت سعی خواهم کرد شما را با اصول ابتدایی و شاخه های هک و نفوذ و ضد هک آشنا سازم و تجربیات خود را در زمینه های مختلف این مباحث در اختیار دوستان قرار بدهم ضمن اینکه پیشاپیش از استاد خودم استاد مجید داوری دولت آبادی تشکر می کنم و برای کم و کاستیهای اطلاعات خودم از همه پوزش می طلبم.


ضمن اینکه دوستانی که سایتهاشون هک شده یا میخوان از هک شدن سایتهاشون جلوگیری کنند میتونن برای من پیام خصوصی بزارن تا در خصوص وب سایتهاشون کمکشون کنم