حتماً شما هم بعنوان مدیر سایت تجربه بارگزاری کند صفحات یا ایجاد اختلال بر اثر حملات اینترنتی را داشته*اید و می*دانید که این مشکلات چقدر می*تواند بر میزان بازدیدکنندگان شما تاثیر بگذارد. بعنوان یک وب مستر افزایش سرعت و امنیت سایت ها از دغدغه*های همیشگی شما خواهد بود. شرکت*های بزرگ با استفاده از CDN و بکارگیری تیم*های امنیتی سعی می*کنند تا حد ممکن از این پیشامدها جلوگیری کنند ولی چاره کار برای سایت*های کوچک که استطاعت مالی شرکت*های بزرگ را ندارند چیست ؟Cloudflare یک دیواره آتش مبتنی رایانش ابری (Cloud Computing) است که علاوه بر تامین امنیت در برابر تهدیدات، عملکرد سایت شما را نیز بهبود می*بخشد؛ در واقع Cloudflare می*تواند خدماتی همانند شرکت*های بزرگ در اختیار شما بگذارد.
وقتی سایت شما بخشی از جامعه کلودفلر شود ترافیک آن از شبکه هوشمند جهانی این سرویس عبور خواهد کرد و بصورت خودکار سرعت بارگزاری صفحات سایت را بهینه خواهد کرد در نتیجه بازدیدکنندگان با سرعت بیشتری صفحات را باز خواهند کرد و سایت عملکرد بهتری خواهد داشت. همچنین مانع تهدیدات، bot و crawler هایی می*شود که پهنای باند و منابع سرور شما را تلف می*کنند بنابراین با استفاده از این سرویس تا 30% سرعت بارگزاری سایت افزایش می یابد، 60% از پهنای باند مصرفی کم می شود و سرور شما 65% لود کمتری خواهد داشت.
استفاده از Cloudflare رایگان است و نصب آن کمتر از 5 دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت بدون اینکه نیازی به سخت*افزار، نصب* نرم*افزار یا تغییر در کدهای سایت داشته باشید. نصب خیلی سر راست است و در 4 مرحله به سرانجام می*رسد ولی برای افرادی که با تنظیمات دامنه و DNS ها آشنایی ندارند گیج کننده خواهد بود.نخست باید دامنه خود را در کلودفلر اضافه کنید. اندکی طول می*کشد تا DNS های سایت شما بررسی شود.
در مرحله بعد باید از صحت DNS Record های خود مطمئن شوید و در صورت نیاز آنها را تصحیح کنید.
سپس باید تعیین کنید که می*خواهید ترافیک کدام یک از CNAME Record ها از این سیستم بگذرد.
و در پایان Name Server های جدید را باید جایگزین تنظیمات قبلی دامنه خود کنید و منتظر بمانید تا به اصطلاح ست شوند.
در تمام مراحل نصب، راهنمایی*ها و توضیحات لازم به شما داده خواهد شد که در صورت گیر کردند می*توانید از آنها کمک بگیرید.
Cloudflare بعضی از فایل*های شما را در 5 دیتاسنتر خود که در شهرهای شیکاگو، آزبورن، سن خوزه، آمستردام و توکیو واقع شده*اند کش (Cache) خواهد کرد و به بازدیدکنندگان شما اجازه می*دهد نسبت به مکانی که قرار دارند دسترسی سریع*تری به سایت داشته باشند و در عین حال اسپمرها، حملات و تهدیدات وارده را نیز پالایش می*کند. با ویژگی Always Online سایت شما را همیشه آنلاین نگه می دارد حتی زمانی که سرور شما آفلاین شده باشد! می*دانم که عاشق این ویژگی شدید
همچنین در داشبورد کلودفلر می*توانید آماری از وضعیت سایت و میزان بازدیدکنندگان واقعی و تهدیدات وارده داشته باشید و از تنظیمات امنیتی و بهبود سرعت سایت خود نیز مطلع شوید.

منبع :

خوارزمی


==============

بعد از استفاده از Cloudflare سایت رو GTMetrix اسکن کردم .. مشاهده کنید ! :D

[برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید] | GTmetrix

<- - - - پست پیاپی! لطفا تا پست دوم در این تاپیک چند دقیقه صبر کنید.- - - - - ->

دیتاسنتر هایCloudFlare در کجا قرار دارند ؟


شبکه CloudFlare در حال حاضر در 10 مکان مختلف San Jose (US) ، Los Angeles (US) ، Chicago (US) ، Washington DC (US) ، New Jersey (US) ، Dollas ، Amesterdam ، Paris ، HongKong و Tokyo قرار دارد .در هر کدام از این نودها ، CloudFlare اعمال جلوگیری از ربات های سو استفاده میکند و تمامی این نودها کش می کنند .ما در حال اضافه کردن دیتاسنتر ها در Frannkfurt ، London ، Miami و Singapore در June 2011 هستیم .

چه نوع وب سایت هایی از CloudFlare می توانند استفاده کنند ؟


اکثر سایت ها می توانند از CloudFlare استفاده کنند . CloudFlare برای هر دو نوع سایت ، استاتیک و داینامیک قابل استفاده است .
CloudFlare نمی تواند جانشینی برای سایت هایی که پخش کننده فایل های صوتی و تصویری باشد ، این به این معنی است که ما فایل های صوتی و تصویری شما را پشتیبانی نمی کنیم ولی اگر شما از سایت هایی که فایل های صوتی و تصویری به اشتراک می گذارند ، استفاده کنید آنگاه با سیستم ما هماهنگی دارید و ما پشتیبانی می کنیم .

وب سایت من از SSL استفاده می کند من چه کاری باید انجام دهم ؟


اگر شما بر روی سایتتان SSL دارید ، وب سایت شما می تواند از این سیستم استفاده کند . فقط شما باید چند قدم را اضافه تر طی کنید .
اگر SSl شما روشن است و یک ساب دامنه مخصوص به خودش را دارد ، آنگاه شما اطمینان حاصل کنید که ساب دامنه شما با ابر خاکستری مارک شده است .
اگر SSL شما بر روی ریشه دامنه شما و یا www فعال است ، آنگاه شما می بایستی سرویس خود را به Pro ارتقا دهید .

آیا CloudFlare ریشه دامنه من را تسریع و محافظت میکند ؟


CloudFlare تنها می تواند CNAME ها را تسریع و حفاظت کند ، تا زمانی که ریشه دامنه شما به صورت رکوردA می باشد ما پیشنهاد میکنیم که شما ترافیکتان را به www از طریق htaccess. انتقال دهید

اگر شما ترافیکتان را منتقل نکنید آنگاه هر ترافیک به سمت www سایت شما ([برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید]) توسط CloudFlare تسریع و محافظت می شود و در آمار نمایش داده می شود و هر ترافیکی که به سمت mydomain.com باشد توسط CloudFlare سرو نخواهد شد .

در آنجا ساب دامین هایی وجود دارد و من نمی بایستی انها را با CloudFlare فعال کنم ؟


ساب دامین ها بر روی CloudFlare با ابر نارنجی مارک شدند ، ساب دامنه ها یی که بر روی CloudFlare نباشند با ابر خاکستری مارک می شوند .
شبکه CloudFlare تنها می تواند ترافیک وب را از پورت های 80 و 343 ساپورت کند .
ساب دامنه های زیر می بایستی به ابر خاکستری مارک شده باشند تا از هر گونه مشکلی جلوگیری شود .
cpanel
direct
ftp
ghs.google.com
mail و webmail
mysql
nameservers(ns1 , ns2)
secure* (مگر اینکه شما CloudFlade SSL را فعال کرده باشید) .

نمایش لیست کامل ساب دامین ها :


[برای مشاهده لینک ها عضو سایت شوید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک کنید]آیا می توانم CloudFlare را بر روی کلمات (*)ساب دامنه فعال کنم ؟


خیر به دلایل امنیتی امکان پذیر نیست CloudFlare این کار را برای شما انجام نمی دهد شما میبایستی به صراحت لیست تمامی ساب دامنه های خود را به صورت رکورد CNAME در DNS هاتون مشخص کنید تا بتوانند در CloudFlare فعال شوند .

آیا من می توانم CloudFlare را در ریشه دامنه ام (مثال : mywebsite .com) به رکورد A فعال کنم ؟


اگر شما CloudFlare را از طریق شرکت داده پرداز ونداد آریا فعال کنید ،CloudFlare می تواند از CNAME ها و نه رکورد های A تسریع و محافظت کند ، که اغلب شامل ریشه دامین است .
اگر شما ترافیکتان را از ریشه دامنه عبور بدهید و بخواهید ترافیک توسط CloudFlare تسریع و محافظت شود ، شما می توانید اانتقال به www را در فایل .htaccess ضافه کنید شما می بایستی با شرکت داده پرداز ونداد آریا کار کنید .
اما شکل کلی دستور انتقال به مانند زیر است :

کد:
RewriteEngine On
# Rewrite added for CloudFlareInstall - mysite.com
# Wednesday 25th of August 2010 04:59:42 AM
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^mysite.com$ [NC]
RewriteCond %{SERVER_PORT} ^80$
RewriteRule ^(.*)$ http://www.mysite.com/$1 [R=301,L]
من از CloudFlare خسته شدم و مشکلاتی دارم ، من چه کاری میبایستی انجام بدم ؟


زمانی که شما CloudFlare را فعال کرده باشید ، نباید چیز قابل ملاحظه ای متفاوت نسبت به سایت شما وجود داشته باشد . اگر سایت شما بعد از فعال کردن CloudFlare کند است ، به احتمال زیاد مشکلی وجود دارد .

CloudFlare را با کلیک بر ابر نارنجی غیر فعال کنید تا به خاکستری در بیاید .


منبع : میهن سرور

- - - Updated - - -

مشکلی توی زنفورو ایجاد می کنه که هی باید تو ادمین سی پی لوگین بشید !

کافیه وارد این قسمت بشید ( به جای Yousite.com آدرس سایتتون و بدید ) :

کد:
https://www.cloudflare.com/cloudflare-settings?z=Yousite.com
از تب Performance settings و قسمت Auto Minify (Web optimization) :

تیک JS - CSS - HTML رو بزنید .. مشکل حل می شه !!!

منبع : www.xenpro.ir